OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY

GMINA SZAFLARY

             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

.:PODHALAŃSKA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA:.

.:BIURO INICJATYW SPOŁECZNYCH:.

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE:.

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
:.

.:PAMIĘTAJ O SZKOLE:.

PORTAL /KONKURS Z PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ „JESTEM WOLNY, WIĘC MAM WYBÓR” POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:KONKURS Z PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ „JESTEM WOLNY, WIĘC MAM WYBÓR” :.

KONKURS Z PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ „JESTEM WOLNY, WIĘC MAM WYBÓR”


        W dniu 25.03.2010 r. odbył się kolejny konkurs z profilaktyki uzależnień dla młodzieży gimnazjalnej. Organizacją spotkania zajęła się Małgorzata Gacek – Pełnomocnik Wójta Gminy ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Konkurs został sfinansowany z funduszy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Szaflary.
       Ideą konkursu jest realizacja szeroko pojętej profilaktyki, która obejmuje nie tylko działania mające na celu zniechęcanie do sięgania po środki zmieniające świadomość, ale także wiedzę o tych środkach i wiedzę o tym jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.
       W konkursie wzięło udział 21 uczniów ze wszystkich Gimnazjów naszej Gminy. Konkurs miał formę testu. Test został napisany na podstawie materiałów, które uczniowie otrzymali do nauki odpowiednio wcześniej. W teście znalazły się pytania zamknięte, pytania z luką, a także pytania otwarte, które zmuszały uczestników do napisania logicznej wypowiedzi. Spotkanie miało miejsce w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy.
       W konkursie można było uzyskać 30 punktów. Najlepszą wiedzą wykazali się następujący uczniowie: Karolina Bartoszek i Rafał Zapotoczny z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej, którzy uzyskali po 27 punktów oraz Dariusz Kamiński z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach (26 punktów). Tuż za nimi byli Bartłomiej Surmiak z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Dolnej i Janusz Sądelski z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej.
       Komisja sprawdzająca testy składała się z opiekunów uczniów biorących udział w konkursie. Byli to:
1.Elżbieta Ujczak z Bańskiej Wyżnej
2.Elżbieta Kuźmińska z Maruszyny Górnej
3.Jolanta Krzystyniak ze Zaskala
4.Małgorzata Gacek z Boru
5.Radosław Fiedler ze Szaflar
6.Wojciech Kudasik z Maruszyny Dolnej.
       Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody zachęcające do uprawiania sportu. Były to paletki do ping-ponga oraz szachy, a laureaci otrzymali kijki trekkingowe. Nagrody wręczył Wójt Gminy Szaflary mgr inż. Stanisław Slimak.
       Uczestnicy konkursu otrzymali także słodki poczęstunek, a opiekunowie podziękowania.

Tekst: Małgorzata Gacek


[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]